top of page
altınbas_unıversıtesı_2.jpg

 

Altınbaş Üniversitesi

 • Altınbaş Üniversitesi, 2008 yılında İstanbul'da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Başlangıçta Kemerburgaz Üniversitesi adıyla eğitime başlayan kurum, 1 Temmuz 2017 itibarıyla Altınbaş Üniversitesi adını almıştır ve ilk öğrencilerini 2011-2012 öğretim döneminde kabul etmiştir.
   

 • 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Altınbaş Üniversitesi'nde toplamda 12.451 öğrenci eğitim görmekteydi. Bunlar arasında 1.533 ön lisans, 7.374 lisans, 3.206 yüksek lisans ve 338 doktora öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde 75 profesör, 46 doçent, 165 doktor, 81 öğretim görevlisi ve 84 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 451 akademik personel görev yapmaktadır.
   

 • Akademik yapı itibarıyla, Altınbaş Üniversitesi'nde Güzel Sanatlar ve Tasarım, Hukuk, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, İşletme, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Eczacılık, Diş Hekimliği, Tıp Fakülteleri ile Uygulamalı Bilimler Fakültesi gibi çeşitli fakülteler bulunmaktadır. Ayrıca Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu gibi yüksekokullar ve Sosyal Bilimler
   

 • , Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri gibi lisansüstü eğitim programları sunmaktadır. Öğrencilere çok çeşitli disiplinlerde eğitim olanakları sağlayan üniversite, aynı zamanda uluslararası öğrencilere de ev sahipliği yapmaktadır. Altınbaş Üniversitesi'nin yürüttüğü çeşitli projeler ve etkinlikler, öğrencilerin farklı kültürleri tanıma ve İngilizce becerilerini geliştirme fırsatları sunar.
   

 • Altınbaş Üniversitesi, ayrıca yüksek sayıda uluslararası öğrenciye sahip olup, dünya çapında 105 ülkeden 6.204 uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Üniversitenin etkinlikleri arasında "International Day" gibi kültürel etkinlikler, sağlık kampları, üniversite tanıtım günleri ve eğitim fuarları yer almaktadır​​​​​​.

bottom of page