top of page
atla.jpg

​   İstanbul Atlas Üniversitesi

  • ​İstanbul Atlas Üniversitesi, İstanbul'da yer alan ve 2018 yılında Türk Balkan Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Batuhan Özay'dır. İstanbul Atlas Üniversitesi, akademik anlamda çeşitli fakültelere ve bölümlere sahiptir. Bunlar arasında Mühendislik ve Doğa Bil İstanbul Atlas Üniversitesi, İstanbul'da bulunan ve 2018 yılında Türk Balkan Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir.
     

  • Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Batuhan Özay'dır. İstanbul Atlas Üniversitesi, akademik anlamda çeşitli fakültelere ve bölümlere sahiptir. Bunlar arasında Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve bir Meslek Yüksekokulu yer almaktadır.
     

  • Üniversite, öğrencilerine çeşitli burs imkanları sunmaktadır, öğrencilerin akademik başarılarına ve ihtiyaçlarına göre %100, %50 ve %25 burs olanakları mevcuttur. Ayrıca İstanbul Atlas Üniversitesi, yurt içinden ve yurt dışından birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta olup, kampüsün etrafında çeşitli özel kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır.
     

  • Kampüs yaşamı açısından üniversite, yazlık sinema, kafeler sokağı, İstanbul sokağı, açık-kapalı spor salonları, özel teraslar ve çevresindeki sosyal imkanları ile zengin bir kampüs deneyimi sunmaktadır. İstanbul Atlas Üniversitesi'nin konumu ise Kağıthane, İstanbul'da bulunmaktadır​​​​​​.

bottom of page