top of page
bursa teknik üniversitesi

Bursa Teknik Üniversitesi

 

  Bursa Teknik Üniversitesi 2010 yılında kurulmuş ve Türkiye'nin beşinci teknik üniversitesi olmuştur. Bursa'nın Yıldrim şehrinde bulunan Yıldrim kampüsü ve Mimar Sinan Kampüsü olmak üzere iki kampüsü bulunmaktadır. Kestel'de yeni bir kampüs için de planlar var.

  Üniversitedeki dört ana fakülte şunları içerir: mühendislik ve doğa bilimleri, ormancılık, beşeri bilimler ve sosyal bilimler ile mimarlık ve tasarım. Bu fakülteler arasında matematikten uluslararası ilişkilere kadar bir dizi lisans lisans programı bulunmaktadır. Üniversitenin fen bilimleri ve sosyal bilimler enstitüleri, kentsel ormancılık ve biyoteknoloji gibi derslerde lisansüstü yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

   Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileri, spor salonu ve açık futbol sahası gibi çeşitli olanaklardan yararlanabilirler. Ayrıca voleybol, okçuluk, güreş ve satranç gibi çeşitli öğrenci kulüplerine ve topluluklarına katılabilirler. Yıl boyunca sergiler, tiyatro gösterileri, geziler ve konferanslar da düzenlenmektedir.

Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileri Erasmus+, Free Movers ve Mevlana gibi değişim programlarına katılabilirler.

Bursa Teknik Üniversitesi - TR_page-0001.jpg
bottom of page