top of page
0x0-1689676993579.webp

​    İstanbul Doğuş Üniversitesi

  • Doğuş Üniversitesi, İstanbul'da yer alan bir vakıf üniversitesidir. 1997 yılında kurulan üniversite, Doğuş Eğitim Vakfı tarafından açılmıştır. Rektörü Prof. Dr. Abdullah Dinçkol olan bu üniversite, Türkiye'nin ve İstanbul'un önde gelen vakıf üniversiteleri arasında yer alıyor.
     

  • Doğuş Üniversitesi, 5 fakülte ve 2 enstitü bünyesinde 27 lisans, 17 yüksek lisans ve 7 doktora programı sunmaktadır. Üniversitenin fakülteleri arasında Fen Edebiyat, Hukuk, Mühendislik, Sanat ve Tasarım, ve Sağlık Bilimleri Fakülteleri bulunuyor. Ayrıca Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu da çeşitli ön lisans programları sunmaktadır.
     

  • Öğrenciler için çeşitli burs olanakları mevcut. Bunlar arasında ÖSYS Bursu, KYK Bursu, Akademik Başarı Bursu, Sporcu Bursu, Sanat ve Kültür Bursu, IB Uluslararası Bakalorya Bursu, Çift Anadal Bursu, Yan Dal Bursu ve Sosyal Sorumluluk Çalışmaları Bursu yer alıyor. Doğuş Üniversitesi'ne bağlı bir yurt bulunmamakla birlikte, İstanbul'un çeşitli yerlerindeki özel öğrenci yurtları ve apartlarında öğrencilere konaklama imkanı sunulmaktadır.
     

  • Kampüs içerisinde kapalı yüzme havuzu, fitness center, kapalı spor salonu, masa tenisi salonu, kafeteryalar, yemekhane, öğrenci clubevi, konferans salonları, amfi, çok amaçlı salon ve radyo istasyonu gibi birçok sosyal ve sportif tesis bulunmaktadır.

İSTANBUL DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ - TR (1)_page-0001.jpg
bottom of page