top of page
Karabük Üniversitesi

Karabük Üniversitesi, dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında

   

    Karabük Üniversitesi, Times Higher Education (THE) tarafından açıklanan genç üniversiteler dünya sıralamasında 251-300 bandında yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye’den 31 üniversitenin girdiği sıralamada Karabük Üniversitesi, devlet üniversiteleri arasında 1. sırada yer aldı. 

   Dünya genelinde 50 yaşın altındaki üniversiteleri eğitim kalitesi, bilimsel araştırmaları, bibliyografik atıfları, uluslararası görünürlüğü ve endüstriyel gelirlerine göre ele alan Times Higher Education (THE), en iyi Genç Üniversiteler Sıralamasını resmi internet sitesinden açıkladı. Karabük Üniversitesi, yükselen genç üniversitelerin performanslarını dikkate almayı hedefleyen THE Genç Üniversiteler Sıralamasında 251-300 bandında yer alarak büyük bir başarıya daha imza attı. Karabük Üniversitesi ayrıca sıralamaya girebilen ülkemizdeki devlet üniversiteleri arasında 1. sırada yer aldı.

Kaynak: Link

THE 2021 Mühendislik Alan Sıralamasında Karabük Üniversitesi ilk 1000’de

   

    Times Higher Education (THE)’ın 2021 yılı için yayımladığı dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 1000’de yer alan Karabük Üniversitesi, mühendislik alanında da ‘Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda ilk 1000’deki yerini korudu. 

 

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından biri olan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi 1000 üniversitesi sıralamasının ardından bu kez de üniversiteleri mühendislik alanlarında derecelendirdi.  Karabük Üniversitesi, mühendislik alanında bu yıl da 801-1000 bandında yer alarak “Mühendislik alanında Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesi” arasında yer aldı.

Kaynak: Link

Karabük Üniversitesi Dünyanın En iyi Üniversiteleri Sıralamasında İlk 10´da

 

    Karabük Üniversitesi Times Higher Education (THE) tarafından açıklanan 2022 dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında  1001 – 1200 bandında yer aldı. KBÜ, Türkiye sıralamasında ise devlet üniversiteleri arasında ilk 10 üniversite arasına girdi.

 

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından biri olan ve İngiltere’de yayınlanan Times Higher Education (THE), 2022 dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasını açıkladı. Dünyanın 99 ülkesinden eğitim kurumlarının bulunduğu sıralamada üniversiteler; eğitim, araştırma, bilgi paylaşımı ve uluslararası bakış açısı üzerinden değerlendirildi. Öğrenciler, akademisyenler, hükümetler ve endüstri uzmanları tarafından dünya çapında değerlendirmeye tabi tutulan bu 2022 tablosu, Covid-19 pandemisinin küresel yüksek öğretim performansını nasıl değiştirmeye başladığını ortaya koyuyor.

KBÜ, devlet üniversiteleri arasında ilk 10´da

Üniversitelerin, eğitim kalitesi, araştırma, bilgi transferi ve  uluslararası görünüm kriterlerine göre değerlendirildiği Times Higher Education (THE) sıralamasında bu yıl 66 Türk üniversitesi yer aldı. Karabük Üniversitesi Türkiye genel sıralamasında 17’inci, devlet üniversiteleri arasında ise ilk 10’a girmeyi başardı.

Университет Карабюк

Университет Карабюк
Video ara...
Түркияда Оқимын Деушілерге Студент Жатақханалары

Түркияда Оқимын Деушілерге Студент Жатақханалары

05:13
Videoyu Oynat
Карабюк Университеті студенттері Үшін Жатақхана

Карабюк Университеті студенттері Үшін Жатақхана

06:50
Videoyu Oynat
Түркияда Оқығыңыз келе ме? Сіздің қиялыңыздағы Университет: Карабюк Университеті

Түркияда Оқығыңыз келе ме? Сіздің қиялыңыздағы Университет: Карабюк Университеті

10:49
Videoyu Oynat
bottom of page