top of page
istanbul kent üniversitesi

İstanbul Kent Üniversitesi

 

  • İstanbul Kent Üniversitesi, Engelsiz Eğitim Vakfı (ENEV) tarafından 7 Eylül 2016 tarihinde İstanbul'da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Rektörü Prof. Dr. Necmettin Atsü olan üniversitenin fakülteleri arasında Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu da üniversite bünyesinde eğitim hizmeti vermektedir.
     

  • İstanbul Kent Üniversitesinin eğitim dili genellikle Türkçedir, ancak bazı yüksek lisans programları İngilizce olarak sunulmaktadır. Üniversitenin sağladığı burs imkanları arasında ÖSYS Bursu, KYK Bursu, kardeş ve eş bursları, sanat ve spor başarı bursları, üniversiteye giriş başarı bursu, akademik başarı bursu ve özel burslar yer almaktadır. Öğrencilere yurt imkanları da sunulmaktadır.
     

  • Üniversitenin Taksim Kampüsü'nde üniversitenin idari birimleri, Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Yabancı Diller MYO Hazırlık Bölümleri ile Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bulunmaktadır. Kağıthane Kampüsünde ise İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu yer almaktadır.

bottom of page