top of page
konya-gida-ve-tarim-universitesi-ozel-mi-devlet-15160007_3393_amp.jpg

​    Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi

  • Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi (KFAU), Türkiye'nin gıda ve tarım alanlarında uzmanlaşmış ilk üniversitesi olarak biliniyor. 2013 yılında Bilimsel Araştırma Teknoloji Eğitim ve Kültür Vakfı (BARTEK) tarafından Konya'da kurulmuştur. Üniversite, tarım ve doğa bilimleri, mühendislik ve mimarlık, sosyal ve insan bilimleri alanlarında eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra, üniversite çeşitli lisansüstü programlar sunmaktadır ve yabancı diller bölümü, göç ve kalkınma, sürekli eğitim, ileri tarım araştırmaları, hayvancılık, kooperatifçilik ve tarımsal işbirliği, psikoloji ve uzaktan eğitim gibi alanlarda uygulama ve araştırma merkezlerine sahiptir. Ayrıca, öğrencilere kariyer merkezi gibi destek hizmetleri sunulmaktadır.
     

  • Üniversitenin akademik birimleri arasında Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Sosyal ve İnsan Bilimleri Fakültesi bulunmakta ve bu fakülteler altında çeşitli bölümler yer almaktadır. Örneğin, Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nde bitki üretimi ve teknolojileri, hayvan üretimi ve teknolojileri, moleküler biyoloji ve genetik, genetik ve ıslah gibi bölümler; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde gıda mühendisliği, malzeme mühendisliği, biyomühendislik, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, endüstri mühendisliği; Sosyal ve İnsan Bilimleri Fakültesi'nde ise uluslararası finans ve ekonomi, uluslararası ticaret ve işletmecilik, psikoloji, sosyoloji bölümleri bulunmaktadır.
     

  • Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, eğitim kalitesi ve yenilikçi yaklaşımlarıyla öne çıkmakta, aynı zamanda Türkiye'nin ve bölgenin tarım ve gıda sektörlerindeki gelişmelerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Daha fazla bilgi için üniversitenin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz​​​​​​.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi - TR_page-0001.jpg
bottom of page