top of page
eskişehir osmangazi üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), bilimsel yayınları ile 11 sıralama kuruluşunun 7’sinde bulunarak dünya sıralamaları listelerinde yer aldı.

   
ODTÜ URAP (University Ranking by Academic Performance) Araştırma Laboratuvarı “2021 Yılında 203 Üniversitemizin 11 Dünya Genel Sıralamasındaki Durumu” başlığında bir rapor yayınladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) bilimsel yayınları ile 11 sıralama kuruluşunun (URAP, ARWU, CWUR, LEIDEN, NTU, QS, RUR, SCIMAGO, THE, USNEWS ve WEBOMETRICS) 7’sinde bulunarak dünya sıralamaları listelerinde yer aldı. ESOGÜ, liste sıralamasındaki bu yeri ile Türkiye’deki 203 üniversite arasında 18. sıraya yerleşti. 2020 yılı verilerine göre de listelerin 7’sinde yer alan ESOGÜ, Türk üniversiteleri arasında 20. sırada bulunuyordu.
URAP 2021 raporuna göre dünya sıralamalarında 7 listeye girme başarısı gösteren üniversiteler arasında Marmara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi de bulunuyor. 2021 yılı dünya genel sıralamalarından en az birinin ilk 500’ünde ise 10 Türk üniversitesi yer alıyor.

eskişehir 23 osmangazi - TR (1)_page-0001.jpg
bottom of page