top of page
IMG_000078 (1).jpg

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
 

ekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Türkiye'nin Tekirdağ şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. Üniversite, 17 Mart 2006 tarihinde kurulmuştur ve Trakya Üniversitesi'nin Tekirdağ çevresindeki yerleşkelerinin ayrılmasıyla oluşturulmuştur.
 

Üniversitenin bünyesinde çeşitli fakülteler, enstitüler, yüksekokullar ve meslek yüksekokulları bulunmaktadır. Fakülteler arasında Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Veteriner Fakültesi gibi birimler yer almaktadır. Ayrıca Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü gibi çeşitli enstitüler de üniversitenin akademik yapısını oluşturmaktadır.
 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, eğitimde kalite ve çeşitlilik sunmakta, öğrencilere farklı disiplinlerde eğitim imkanları sağlamaktadır. Üniversite, bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmak ve iş dünyası ile bütünleşmeyi hedeflemektedir.

bottom of page