top of page
istanbul-sabahattin-zaim-universitesi-30-akademisyen-alimi-yapacak.jpg

​    İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

  • İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ), 2010 yılında İstanbul'da İlim Yayma Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin iki kampüsü bulunmaktadır: Halkalı Merkez Kampüsü ve Altunizade Kampüsü. Üniversite, öğrencilere çeşitli lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmakta olup, 2019 yılı itibarıyla yaklaşık 10.000 öğrencisi bulunmaktadır.
     

  • İZÜ'de Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi gibi çeşitli fakülteler mevcuttur. Ayrıca Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü gibi enstitüler de bulunmakta, öğrencilere çeşitli yüksek lisans ve doktora programları sunulmaktadır. Üniversite bünyesinde Yabancı Diller Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu da yer almaktadır.
     

  • Öğrenciler için çeşitli burs olanakları ve yurt imkanları sunulmaktadır. Kampüs yaşamı konferans salonları, kütüphaneler, yemekhaneler, sinema salonları, spor salonları, öğrenci yurtları, üniversite içi ulaşım hizmetleri, sağlık merkezi, banka hizmetleri, otopark, dans salonları, fotokopi merkezleri, güvenlik, kafeteryalar, kargo hizmetleri, engelsiz kampüs ve konukevi gibi olanaklarla zenginleştirilmiştir.

bottom of page