top of page

08 May Paz

|

Serdivan

SAÜFEST ile Şehir Kampüste Buluşuyor

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen ve 6 farklı festivalin bir arada yapılacağı SAÜFEST 9-18 Mayıs tarihleri arasında düzenleniyor

Biletler satışta değil
Diğer etkinlikleri gör
SAÜFEST ile Şehir Kampüste Buluşuyor
SAÜFEST ile Şehir Kampüste Buluşuyor

Saat ve Yer

08 May 2022 09:00 – 14 May 2022 19:04

Serdivan, Esentepe Kampüsü, Kemalpaşa, Üniversite Cd., 54050 Serdivan/Sakarya, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen ve 6 farklı festivalin bir arada yapılacağı SAÜFEST 9-18 Mayıs tarihleri arasında düzenleniyor. “Şehir kampüste buluşuyor” sloganıyla yola çıkan SAÜFEST etkinlikleri Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde on gün boyunca devam edecek.

Kitap, Bilim, Spor, Kültür-Sanat, Film ve Kariyer gibi her biri başlı başına birer organizasyon olan tüm bu festivalleri bir şemsiye altında toplayarak festival coşkusunu öğrenciler ve Sakaryalılar ile birlikte yaşayacak.

SAÜFEST ile öğrenciler eğlenirken ünlü yazar ve yönetmenlerle bir araya gelecek, spor müsabakaları izleyecek, söyleşilere katılacak, yabancı kültürleri yakından tanıma imkânı bulacak, yerel kültürlerle tanışacaklar. Öğrenciler bunu yaparken bir yandan da KariyerFest aracılığıyla köklü kurumlarla temas etme ve bu kurumların ceo’ları ile tanışma fırsatı elde edecekler.

SAÜFEST’in alt festivallerinden olan KitapFest için 3 bin m² alana kitap çadırı kurulmuştur. Yaklaşık 150 usta kalemin konuk olacağı festival 50 söyleşi ve 100 imza programı planlandı.

Sanat festivali SANATFEST ile uluslararası öğrenci toplulukları kendi kültürlerini tanıtacakları organizasyonlar düzenlenecek.

Üniversite kampüsünün her köşesinde spor müsabakalarının olacağı SporFest’te neredeyse tüm spor branşlarında turnuvalar düzenlenecek. Klasik spor yarışmalarının yanında PlayStation ve e-spor gibi dijital oyun müsabakalarının da yapılacağı SAUFEST’te etkinlikler on gün boyunca devam edecek.

SAÜFEST’in en köklü festivali olma özelliğine sahip Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivali, Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından Sakarya Büyük Şehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla 9-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Bu yıl sekizincisi düzenlenecek festivale 93 ülkeden 1500’ün üzerinde kısa film, en iyi film olabilmek için yarışacak.

SAÜFEST’in en önemli organizasyonlarından birisi de KariyerFest. Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği kariyer buluşmalarının planlandığı KariyerFest iş hayatında başarılı insanları öğrencilerle buluşturmanın yanı sıra kampüs içinde, Sakarya Ticaret Odası başta olmak üzere ithalat ve ihracat yapan ticaret ve sanayi kuruluşlarının katılacağı bir fuar alanı da planlanıyor.

SAÜFEST Sakarya’da festival rüzgârı estirecek. Sanattan spora, müzikten dansa, tiyatrodan filme bilimden kariyere kadar birçok farklı alanda yapılan etkinlikleri tek bir şemsiye altında toplayan Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde etkinlikler on gün boyunca sabah 10:00’dan akşam 22:00’a kadar devam edecek.

Kaynak: Link

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page