top of page
karabük üniversitesi

Karabük Üniversitesi
Tanıtım filmi

karabük logo.png
Karabük Üniversitesi
Dünya sıralamasında 

Karabük Üniversitesi, dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında

   

    Karabük Üniversitesi, Times Higher Education (THE) tarafından açıklanan genç üniversiteler dünya sıralamasında 251-300 bandında yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye’den 31 üniversitenin girdiği sıralamada Karabük Üniversitesi, devlet üniversiteleri arasında 1. sırada yer aldı. 

   Dünya genelinde 50 yaşın altındaki üniversiteleri eğitim kalitesi, bilimsel araştırmaları, bibliyografik atıfları, uluslararası görünürlüğü ve endüstriyel gelirlerine göre ele alan Times Higher Education (THE), en iyi Genç Üniversiteler Sıralamasını resmi internet sitesinden açıkladı. Karabük Üniversitesi, yükselen genç üniversitelerin performanslarını dikkate almayı hedefleyen THE Genç Üniversiteler Sıralamasında 251-300 bandında yer alarak büyük bir başarıya daha imza attı. Karabük Üniversitesi ayrıca sıralamaya girebilen ülkemizdeki devlet üniversiteleri arasında 1. sırada yer aldı.

Kaynak: Link

THE 2021 Mühendislik Alan Sıralamasında Karabük Üniversitesi ilk 1000’de

   

    Times Higher Education (THE)’ın 2021 yılı için yayımladığı dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 1000’de yer alan Karabük Üniversitesi, mühendislik alanında da ‘Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda ilk 1000’deki yerini korudu. 

 

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından biri olan Times Higher Education (THE) dünyanın en iyi 1000 üniversitesi sıralamasının ardından bu kez de üniversiteleri mühendislik alanlarında derecelendirdi.  Karabük Üniversitesi, mühendislik alanında bu yıl da 801-1000 bandında yer alarak “Mühendislik alanında Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesi” arasında yer aldı.

Kaynak: Link

Karabük Üniversitesi Dünyanın En iyi Üniversiteleri Sıralamasında İlk 10´da

 

    Karabük Üniversitesi Times Higher Education (THE) tarafından açıklanan 2022 dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında  1001 – 1200 bandında yer aldı. KBÜ, Türkiye sıralamasında ise devlet üniversiteleri arasında ilk 10 üniversite arasına girdi.

 

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından biri olan ve İngiltere’de yayınlanan Times Higher Education (THE), 2022 dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasını açıkladı. Dünyanın 99 ülkesinden eğitim kurumlarının bulunduğu sıralamada üniversiteler; eğitim, araştırma, bilgi paylaşımı ve uluslararası bakış açısı üzerinden değerlendirildi. Öğrenciler, akademisyenler, hükümetler ve endüstri uzmanları tarafından dünya çapında değerlendirmeye tabi tutulan bu 2022 tablosu, Covid-19 pandemisinin küresel yüksek öğretim performansını nasıl değiştirmeye başladığını ortaya koyuyor.

KBÜ, devlet üniversiteleri arasında ilk 10´da

Üniversitelerin, eğitim kalitesi, araştırma, bilgi transferi ve  uluslararası görünüm kriterlerine göre değerlendirildiği Times Higher Education (THE) sıralamasında bu yıl 66 Türk üniversitesi yer aldı. Karabük Üniversitesi Türkiye genel sıralamasında 17’inci, devlet üniversiteleri arasında ise ilk 10’a girmeyi başardı.

Karabük Üniversitesi
Uluslararası Öğrenci Sınavı

Karabük YÖS, uluslararası öğrencilerin girebilecekleri ve elde ettikleri sonuçlar ile Türkiye'deki Üniversitelere öğrenim için lisans ve ön lisans seviyelerinde başvurabilecekleri bir sınavdır.

Karabük YÖS 22 Haziran 2022 Çarşamba günü Almatı'da saati ile 14.00’da Almatı sınav merkezinde Karabük  Üniversitesi tarafından yapılacaktır. Sınava girecek adaylarımız sınav esnasında yanlarında kimlik/pasaport bulundurmaları şarttır

 

Sınav yeri: Kurmangazi 107, Almatı/Kazakistan  Eurasian Law Academy named after Kunaev

 

Sınavda, 40 Matematik, 10 Geometri ile 30 Genel yetenek ve Mantık sorusu  olmak üzere toplam 80 soru sorulacaktır.  Sınav tek oturum şeklinde yapılacak olup, toplam süresi 120 dakikadır.

Sınav ile ilgili güncel duyurulara ve bilgilere https: adresinden erişilebilir.

 

Sınav şartları: 

Lise son sınıfta olmaları ya da mezun durumda bulunmaları koşuluyla;

  • Yabancı uyruklu olanların,

  • Doğumla Türk vatandaşı olup da İçişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocuklarının Türk Vatandaşlığı Kanunu uyarınca aldığı Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olduklarını belgeleyenlerin, (5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 7. Maddesinde “(1) Türkiye içinde veya dışında Türk vatandaşı ana veya babadan evlilik birliği içinde doğan çocuk Türk vatandaşıdır.” Hükmü bulunmakta olup, yurt dışından kabul kontenjanlarına başvuracak adayların Türk Vatandaşlığı Kanunu’nu incelemelerinde yarar bulunmaktadır.)

  • Yabancı uyruklu iken sonradan kazanılan vatandaşlık ile TC vatandaşlığına geçenlerin / bu durumdaki çift uyrukluların,

  • 01.02.2013 tarihinden önce yurtdışında ortaöğretime devam eden TC uyruklu öğrencilerden ise ortaöğretiminin (lise) son üç yılını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanların ortaöğretiminin (lise) tamamını KKTC dışında yabancı bir ülkedeki MEB nezdinde açılmış olan Türk okullarında tamamlayanlar dâhil) yurt dışından öğrenci kabul kontenjanlarına başvuruları,

  • 01.02.2013 tarihinden sonra yurt dışında ortaöğretime başlayan adayların yurt dışından kabul kontenjanlarına ortaöğretiminin (lise) tamamını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanların ortaöğretiminin (lise) tamamını KKTC dışında yabancı bir ülkedeki MEB nezdinde açılmış olan Türk okullarında tamamlayanlar dahil) başvuruları,

  • KKTC uyruklu olup, KKTC’de ikamet eden ve KKTC’de ortaöğrenimini-lise- tamamlayan GCE AL (The General Certificate of Education-Advanced Level) sınav sonuçlarına sahip olanlar ile 2005-2010 tarihleri arasında diğer ülkelerdeki kolej ve liselere kayıt yaptırıp eğitim alarak GCE AL sınav sonuçlarına sahip olan veya sahip olacakların

başvuruları kabul edilir.

 

Örnek YÖS indirmek için tıklayınız  

Karabük YÖS sınav konuları görüntülemek için tıklayınız

Karabük YÖS kabul eden üniversiteler listesi

Başvuru ücreti 9990 Tenge olarak belirlenmiştir. Ödeme bilgilerin görüntülemek tıklayınız 

TAKVİM: 

Karabük Üniversitesi YÖS başvurusu: 15.05.
2022 09:00 - 21.06.2022 23:59

Karabük Üniversitesi Almatı-YÖS Başvurusu 
Fotoğraf seç
Kimlik veya Pasaport Yükle
Mavi Kart yükleyin
Dekont yükleyin

Karabük Üniversitesi Almatı-YÖS başvurunuz alınmıştır, teşekkür ederiz !

Başvuru son tarihi 21.06.2022 23:59

Karabük Üniversitesi
Uluslararası Öğrenci Sınavın tanıyan Üniversiteler
bottom of page