top of page
kocaeli-saglik-ve-teknoloji-universitesi.jpg

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi

 

  Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Meslek Yüksekokulunun üniversiteye dönüştürülmesi sonucu kurulmuştur. Otuz beş yıllık bir eğitim-öğretim tecrübesine sahip Avrupa Eğitim Grubunun 2009 yılında Meslek Yüksekokulu ile İstanbul’da başladığı ve 2016 yılında Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi ile devam ettirdiği yükseköğretim alanındaki faaliyetlerinin son halkasını teşkil etmektedir.

Üniversitemiz sağlık ve mühendislik bilimleri alanlarında ön lisans, lisans ve lisansüstü seviyede eğitim-öğretim hizmeti verecektir.

  Ön lisans programları konusunda sahip olduğu 11 yıllık geçmiş ve mezun öğrencilerimizin istihdama katılımında göstermiş olduğu üstün başarı sayesinde, üniversitemizin temelini oluşturan Avrupa Meslek Yüksekokulumuz her yıl giderek artan bir ilgi ve teveccühe sahip olmuştur.

  Bu tecrübeler ışığında kurulan Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi; Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Meslek Yüksekokulunda sizleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için bekliyor. Üniversitemizde nitelikli bir akademik kadrodan, modern eğitim teknolojilerine sahip sınıf ve laboratuvarlarda kaliteli bir eğitim alacaksınız.

  Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi yurt dışından ve yurt içinden bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi kampüslerinin etrafına konumlanmış özel kız ve erkek öğrenci yurtları mevcuttur.

KOSTU 23 - TR_page-0001_edited.jpg
bottom of page