top of page
antalya-bilim-universitesi-33-ogretim-uyesi-ile-11-arastirma-ve-ogretim-gorevlisi-alac-168

Antalya Bilim Üniversitesi

Antalya Bilim Üniversitesi, 2010 yılında kurulmuş bir özel yükseköğretim kurumudur ve Türkiye'nin Antalya şehrinde yer almaktadır. Üniversite, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınmıştır ve mavi renklere sahiptir. Üniversitenin adresi Çıplaklı Mahallesi, Akdeniz Bulvarı No:290 A, Döşemealtı, Antalya'dır​ (edurank)​.
 

Üniversite, çeşitli lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Başlıca akademik birimler arasında Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Turizm Fakültesi ve daha birçok fakülte yer almaktadır​ (antalya.edu)​. Ayrıca, üniversite bünyesinde Sivil Havacılık Yüksekokulu gibi mesleki eğitim veren birimler de bulunmaktadır​ (antalya.edu)​.
 

Antalya Bilim Üniversitesi'nin öğrenim ücretleri programlara göre değişiklik göstermekte olup, lisans programları için yıllık yaklaşık 25.000 Türk Lirası, yüksek lisans programları için 30.000 Türk Lirası ve doktora programları için 35.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bu ücretler yalnızca tahmini olup, konaklama, ders kitapları ve yaşam giderleri dahil değildir​ (edurank)​.
 

Üniversitenin kampüs yaşamı oldukça aktif olup, öğrencilere sosyal, kültürel ve akademik etkinliklere katılma fırsatları sunmaktadır. Ayrıca uluslararası öğrenciler için özel bir ofis bulunmakta ve Erasmus gibi değişim programlarına katılım imkanları sağlanmaktadır​ (antalya.edu)​.

abü 23 - TR (1)_page-0001.jpg
bottom of page