top of page
topkapi-universitsi-yenibosna-kampusu.jpg

 

İstanbul Topkapı Üniversitesi

 • İstanbul Topkapı Üniversitesi, ilk olarak 21 Nisan 2009 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla Plato Meslek Yüksekokulu adı altında vakıf meslek yüksekokulu olarak kurulmuştur. Daha sonra Ayvansaray Eğitim Vakfı tarafından yönetilen İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, 24 Kasım 2016 tarihli ve 29898 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan bir kanunla kuruldu. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, 11 Mart 2022 tarihli ve 31775 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan bir kanunla İstanbul Topkapı Üniversitesi olarak isim değişikliği yapmıştır.
   

 • Üniversite bünyesinde çeşitli fakülteler ve bölümler bulunmakta olup, bunlar arasında Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; Mühendislik Fakültesi; İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi; Spor Bilimleri Fakültesi; Sağlık Bilimleri Fakültesi; Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Plato Meslek Yüksekokulu yer almaktadır. Öğrencilere sunulan programlar arasında çeşitli lisans, ön lisans ve lisansüstü programlar bulunmaktadır.
   

 • Üniversitenin yerleşkeleri arasında Kazlıçeşme, Altunizade Tek İstanbul Topkapı Üniversitesi, ilk olarak 21 Nisan 2009 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla Plato Meslek Yüksekokulu adı altında vakıf meslek yüksekokulu olarak kurulmuştur. 
   

 • Üniversite bünyesinde çeşitli fakülteler ve bölümler bulunmakta olup, bunlar arasında Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; Mühendislik Fakültesi; İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi; Spor Bilimleri Fakültesi; Sağlık Bilimleri Fakültesi; Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Plato Meslek Yüksekokulu yer almaktadır. Öğrencilere sunulan programlar arasında çeşitli lisans, ön lisans ve lisansüstü programlar bulunmaktadır​​.
   

 • Üniversitenin yerleşkeleri arasında Kazlıçeşme, Altunizade Teknoloji, Balat, Şişli Gastronomi, Levent TSYD Spor Bilimleri ve Yenibosna yerleşkeleri bulunmaktadır​​.

 • İstanbul Topkapı Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak için üniversitenin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Topkapı Üniversitesi - TR (2)_page-0001.jpg
bottom of page