top of page
IMG_000134.jpg

Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi; 20 fakültesi, 6 enstitüsü, 5 yüksekokulu, 32 araştırma merkezi, 196 lisans, 240 yüksek lisans ve doktora programı ile 143 farklı ülkeden 28 binden fazla öğrencisiyle ve binlerce seçkin mezunuyla bugün, geleceğe emin adımlarla ilerleyen, topluma ve ülkesine faydalı bireyler yetiştiren Kıbrıs’ın en kapsamlı ve en donanımlı eğitim kurumudur.
 

Eğitim olanakları, güçlü eğitim kadrosu ile uluslararası bir kimlik taşıyan Yakın Doğu Üniversitesi, köklü bir eğitim geleneğine sahiptir. 1988 yılından beri eğitim, bilim ve kültür merkezi konumundadır. Yakın Doğu Üniversitesi dünya standartlarındaki eğitim ve altyapı olanakları yanında yetkin öğretim kadrosuyla uluslararası ve çok kültürlü bir kimlikte etkinlik göstermektedir. Akdeniz’in en önemli bilim ve kültür merkezi kimliğiyle ön plana çıkan Yakın Doğu Üniversitesi, öğrencilerini kendine güvenen, sorumluluğunu her şeyin üzerinde tutan, akılcı, yaratıcı, yenilikçi, araştırmacı ve özgür düşünceye sahip bireyler olarak yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

 

AD Scientific Index tarafından hazırlanan “En İyi Üniversiteler Sıralaması 2022” listesinde ise Yakın Doğu Üniversitesi, 13.600 üniversite arasında KKTC’1., Türkiye’de 3. ve Dünya’da 488. sırada yer almaktadır.

Sahip olduğu bütün gücünü hayat bulduğu ve yeşerdiği bu topraklara borçlu olmasının bilinci ile var olan eğitim ve araştırma birikim ile enerjisini, yerel ve küresel ölçekte, toplumların ekonomik, sosyal, psikolojik ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için kullanmak Üniversitemizin temel varlık nedenlerinden biridir. İlk ve en nitelikli olma özellikleri ile Hastanemiz, Diş Hekimliği Hastanemiz ve Hayvan Hastanemiz bu dönüştürmeyi en iyi tanımlayan örneklerimizdendir.

Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi - TR (1)_page-0001.jpg
bottom of page